Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Rímskokatolícka farnosť

Farske oznamy

Farské oznamy 20.11.-26.11.2017

V dnešnú nedeľu je zbierka na kostol. Za vaše milodary vyslovujem úprimné „Pán Boh zaplať“.

Do utorka 21.11. budú sv. omše v našom farskom kostole na Tulipáne počas novény k Trnavskej Panne Márii len ráno o 7.00 h. Podrobný program novény je vyvesený na nástenke.

Na budúcu nedeľu, na sviatok Krista Kráľa, pred vyloženou oltárnou sviatosťou bude sa konať zasvätenie ľudského pokolenia Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu. Kto sa zúčastní na verejnom recitovaní modlitby: „Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia...“, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky.

Farské oznamy 13.11.-19.11.2017

Od pondelka 13.11 do 21.11. bude Novéna k Trnavskej Panne Márii. V našom farskom kostole na Tulipáne budú sv. omše počas novény okrem nedele len ráno o 7.00 h.

V predvečer novény, v túto nedeľu 12. novembra bude sv. omša v bazilike sv. Mikuláša už o 17.00 pre rodiny z deťmi. Po sv. omši bude sviečkový sprievod okolo baziliky. Prosím prineste si sviečky alebo malé kahance. V nedeľu 19. novembra bude slávnostná sv. omša o 9.30. Po nej sa koná procesia s milostivým obrazom Trnavskej Panny Márie na Trojičné námestie a späť. Podrobný program Novény je vyvesený na nástenke.

Na budúcu nedeľu si pripomenieme výročie konsekrácie nášho farského kostola Najsvätejšieho Srdca Ježišovho na Tulipáne.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na kostol. Za vašu štedrosť už teraz vyslovujem úprimné „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 30.10.-5.11.2017

Milosrdné sestry sv. kríža pozývajú na pútnickú sv. omšu, ktorá bude v pondelok 30. októbra 2017 o 7.30 h v kaplnke provinciálneho domu.

Modlitbová skupina sv. Jána Pavla II pozýva na adoráciu v pondelok po večernej sv. omši.

Od 1. do 8. novembra môžeme získať úplne odpustky pre zosnulých. Treba splniť tieto podmienky: 1. Základné: Sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel sv. otca. (Otčenáš, Zdravas a Sláva). 2. Špeciálny odpustkový úkon – 1. a 2. 11. navštíviť kostol a pomodliť sa Otčenáš a Verím v Boha. A v dňoch od 1. do 8. 11. navštíviť cintorín a pomodliť sa akúkoľvek modlitbu za zosnulých.

V stredu 1.11.2016 je prikázaný sviatok Všetkých svätých. Sv. omše sú vo farskom kostole o 7.00, 10.00 a 18.00 hod., v kaplnke na Linčianskej o 8.00 hod. a v pavlínskom kostole sv. Jozefa o 9.00 hod.

Vo štvrtok 2. 11., v deň spomienky na všetkých zosnulých, bude v našom farskom kostole dodatočná sv. omša o 7.00 hod. a na cintoríne Kamenná cesta bude o 16.00 hod. sv. omša za našich zosnulých spojená z tzv. „dušičkovou pobožnosťou“.

V tomto týždni je prvý piatok v mesiaci november. Spovedáme každý deň od 17.30 h.

Na prvý piatok bude dodatočná sv. omša vo farskom kostole o 7.00 hod.

V nedeľu 5. novembra pozývame členov Bratstva anjelov strážcov na adoráciu pred vyloženou Sviatosťou oltárnou od 16.45 hod. Účasť na adorácii je záverečným bodom programu predstavenia a spolupráce laických hnutí a spoločenstiev v našej farnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho.

Fórum života v rámci kampane  na ochranu nenarodených detí ešte stále ponúka možnosť zakúpenia sviečok. Momentom, ktorý spája duchovný rozmer kampane s praktickým, je práve symbolická sviečka, ktorú na pamiatku zomrelých nenarodených detí môžeme zapáliť a umiestniť 2. novembra v oknách svojich domovov. Sviečky si možno zakúpiť v centre pomoci pre rodinu na Štefánikovej ulici vedľa Jezuitského kostola.

Farské oznamy 23.10.-29.10.2017

V dnešnú nedeľu je zbierka na misie. Za vaše milodary vyslovujem úprimné „Pán Boh zaplať“.

Stretnutie ruženčiarov bude v stredu 25. októbra po večernej sv. omši.

Tento mesiac je zasvätený mariánskej úcte. Spoločne sa modlíme posvätný ruženec každý deň pól hodinu pred večernou sv. omšou, pred vyloženou Sviatosťou Oltárnou.

Ružencové bractvo obetovalo na potreby kostola 200, - €. „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 16.10.-22.10.2017

V túto nedeľu pozývame na sv. omšu o 11.15 hod. do farského kostola všetky prvoprijímajúce deti a ich rodičov. Po sv. omši bude krátke stretnutie.

V pondelok nás po večernej sv. omši modlitbová skupina svätého pápeža Jána Pavla II pozýva na stretnutie s eucharistickým Ježišom vo Sviatosti Oltárnej.

Iniciatíva “Milión detí sa modlí ruženec 2017″ pozýva deti zapojiť sa dňa 18. októbra 2017 (streda) o 09.00 hod. do modlitby ruženca. Táto ákcia sa uskutočni aj v našom farskom kostole. Srdečnie pozývame.

Spoločenstvo Tulipánci pozýva všetkých vás na oslavu svojich dvadsiatych narodenín, ktorá sa uskutoční 21.10.2017 o 16:00 v našom farskom kostole na Tulipáne. Viac informácií nájdete na nástenke pred kostolom. Šikovné gazdinky, ktoré by mali záujem pomôcť s občerstvením, môžu priniesť sladké či slané koláče na faru v piatok po večernej sv. omši alebo v sobotu od 8:00 h. do 15.00 h. Všetci ste srdečne vítaní.

Na budúcu nedeľu bude zbierka na misie.

Tento mesiac je zasvätený mariánskej úcte. Spoločne sa modlíme sv. ruženec každý deň pól hodinu pred večernou sv. omšou.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Zamyslenia