Trnava - Tulipán: Rímskokatolícka farnosť

Rímskokatolícka farnosť

Farske oznamy

Farské oznamy 30.7.-5.8.2018

1. Dňa 2. augusta je možné získať vo všetkých farských a františkánskych kostoloch úplné odpustky „Porciunkuly“. Skutok predpísaný na získanie odpustkov je nábožná návšteva kostola spojená s modlitbou Pána (Otčenáš) a vyznaním viery (Verím v Boha). Okrem toho treba splniť tri podmienky: Sv. spoveď, sv. prijímanie a modlitba na úmysel Sv. Otca (napr. Otče náš, Zdravas a Sláva).

2. Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci august. Spovedáme každý deň od 17.30 hod.

3. Na prvý piatok bude v našom farskom kostole dodatočná sv. omša o 7.00 hod.

4. Pozývame vás na XIII. pešiu púť  z Trnavy na Jasnú Horu v Čenstochovej, ktorá bude v termíne od 12. do 26. augusta 2018. Informácie nájdete na našej farskej stránke a na nástenke.

5. Na potreby kostola Bohu známy obetoval 20,-  €. „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 23.7.-29.7.2018

1. Stretnutie ruženčiarov bude v stredu 25. júla po večernej sv. omši.

v termíne od 12. do 26. augusta 2018. Informácie nájdete na našej farskej stránke a na nástenke.2. Pozývame vás na XIII. pešiu púť  z Trnavy na Jasnú Horu v Čenstochovej, ktorá bude

3. Na potreby kostola deti z prvého sv. prijímania, ktore bolo 3. júna, obetovali 117,-  € a Bohu známy obetoval 20,-  €. Všetkým vyslovujem „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 2.7.-8.7.2018

1. Táto nedeľa je prvá v mesiaci júl. Sviatosť Oltárna bude vyložená k poklone od 16.00 hod. do večernej sv. omše.

2. Modlitbová skupina sv. Jána Pavla II pozýva na spoločnú adoráciu pred Sviatosťou Oltárnou v pondelok  po večernej sv. omši.

3. Vo štvrtok 5.7.2018 je slávnosť sv. Cyrila a Metoda – Slovanských vierozvestov.  V tento deň budú vo farskom kostole sv. omše o 7.00 h, 10.00 h a o 18.00 h. V kostole sv. Jozefa na Paulinskéj ulici sv. omša bude o 9.00 hod.

4. Tento týždeň máme prvý piatok v mesiaci. Spovedáme každý deň od 17.30 hod.

5. Na prvý piatok bude dodatočná sv. omša vo farskom kostole o 7.00 hod.

6. Začal sa čas prázdnin a dovoleniek. Nezabudnime na každodennú modlitbu a účasť na nedeľnej sv. omši.

7. Pozývame vás na XIII. pešiu púť  z Trnavy na Jasnú Horu v Čenstochovej, ktorá bude v termíne od 12. do 26. augusta 2018. Informácie nájdete na našej farskej stránke a na nástenke.

8. V mesiaci jún na potreby kostola Bohu známi obetovali 100 a 40,-  €. Všetkým „Pán Boh zaplať“.

Farské oznamy 25.6.-1.7.2018

1. Dnes sa koná zbierka na dobročinné diela Sv. Otca. Všetkým za vaše milodary vyslovujem „Pán Boh zaplať“.

2. Stretnutie ruženčiarov bude v stredu 27. júna po večernej sv. omši.

3. V piatok 29. júna máme prikázaný sviatok sv. Petra a Pavla, apoštolov. V tento deň budú v našom farskom kostole sv. omše o 7.00 a o 18.00 hod., a v kostole sv. Jozefa o 9.00 hod.

4. V piatok poďakujeme Pánu Bohu pri večernej sv. omši za školský rok 2017/2018. Pozývame deti aj mládež.

5. Milosrdné sestry sv. kríža pozývajú na pútnickú sv. omšu, ktorá bude v sobotu 30. júna o 7.30 hod. v kaplnke provinciálneho domu.

6. Nedeľné sv. omše budú cez prázdniny vo farskom kostole o 7.00 hod., o 10.00 hod. a o 18.30 hod.

7. Mesiac jún je zasvätený Božskému Srdcu. Júnovú pobožnosť - lit. Ku cti Najsv. Srdca Ježišovho budeme spievať pred vyloženou sviatosťou oltárnou počas týždňa po sv. omši a v nedeľu pred večernou sv. omšou.

Farské oznamy 18.6.-24.6.2018

1. Modlitbová skupina sv. Jána Pavla II pozýva na spoločnú adoráciu pred Sviatosťou Oltárnou v pondelok  po večernej sv. omši.

2. V sobotu 23. júna sa v Trnave uskutoční oslava 40. výročia vzniku samostatnej cirkevnej provincie. Slávnostnej svätej omši o 10:00 hod. bude v Katedrále sv. Jána Krstiteľa predsedať kardinál Jozef Tomko, emeritný prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov.

3. Spoločenstvo Tulipánci pozýva všetky deti vo veku od 7 do 15 rokov na letný tábor, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.7.- 15.7.2018. Prihlášky sú na stolíku v zadnej časti kostola alebo na webovej stránke Spoločenstva.

4. Pozývame vás na XIII. pešiu púť  z Trnavy na Jasnú Horu v Čenstochovej, ktorá bude v termíne od 12. do 27. augusta 2018. Informácie nájdete na našej farskej stránke a na nástenke.

5. Mesiac jún je zasvätený Božskému Srdcu. Júnovú pobožnosť - lit. Ku cti Najsv. Srdca Ježišovho budeme spievať pred vyloženou sviatosťou oltárnou počas týždňa po sv. omši a v nedeľu pred večernou sv. omšou.

6. Nové číslo časopisu Milujte sa! je k dispozícii na stolíku v zadnej časti kostola.

7. Budúcu nedeľu sa bude konať zbierka na „dobročinné diela Svätého Otca“.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Zamyslenia