Farske oznamy 19.12.2021

1. Prosíme o dodržanie všetkých doterajších hygienických opatrení.

2. V sobotu 18. decembra nám skauti doniesli Betlehemské svetlo, ktoré si môžete zažať na štedrovečerné rodinné oslavy.

KOSTOL BOŽSKÉHO SRDCA:
3. Na roráty pozývame od pondelka do piatku o 7:00 h (ráno). Toto pozvanie platí aj pre dospelých.

4. Priamy prenos svätých omší z kostola Božského Srdca bude z polnočnej svätej omše v piatok 24. decembra o 24:00 h, na slávnosť Narodenia Pána a v nedeľu Svätej Rodiny bude na YOU TUBE pavlíni.sk o 7:00 h a 11:15 h.

5. Na slávnosť Narodenia Pána a v nedeľu Svätej Rodiny budú v našej farnosti sväté omše ako v nedeľu a sviatky. V tieto dni budú sväté omše vo farskom kostole slúžené aj o 8:30 h a o 16:00 h.

6. V nedeľu 26. decembra, na sviatok Svätej Rodiny bude počas svätých omší v dopoludňajších hodinách obnovenie manželských sľubov.

7. Kostol Božského Srdca Trnava Tulipán bude otvorený na súkromnú modlitbu:
– od pondelka do štvrtku bude Oltárna sviatosť vyložená v kostole Božského Srdca každý deň od 15:00 h do 17:55 h
–  na slávnosť Narodenia Pána a v  nedeľu Svätej Rodiny po svätej omši od 16:00 h do večernej svätej omše.

8. Počas súkromnej adorácie je možné požiadať o sviatosť zmierenia a o sväté prijímanie.

9. Prosíme, aby sa veriaci počas súkromnej adorácie nezdržovali v kostole príliš dlho a boli ohľaduplní k iným.

10. Modlitbu posvätného ruženca budeme začínať o 17:15 h.

11. Páter Gregor pozýva v adventnom  období   o 18:00 h na rorátne katechézy, ktoré budú na YOU TUBE pavlíni.sk.

12. V adventnom období po svätej omši vždy spievame modlitbu Anjel Pána a vo vianočnom Tichú noc.

13. Naša farnosť vydala aj tento rok farský kalendár. Môžete si ho zakúpiť v zadnej časti kostola.

14. Na miesto závesu pred naším Betlehemom bola urobená drevená stena s bezpečnostným sklom. Je tiež pridané pozadie a obnovené niektoré súčasti celej dekorácie. Pri Betleheme je tiež umiestnené zariadenia na zažatie svetla. Betlehem bude odteraz sprístupnený celý rok.

15. Dnes v nedeľu (19. decembra) je zbierka určená na výstavbu novej farskej budovy a pastoračného centra pri kostole na Tulipáne.  Milodarcom srdečne ďakujeme.

16. V sobotu, na slávnosť Narodenia Pána (25. decembra), sa koná farská ofera. Všetkým milodarcom vyslovujeme úprimné: „Pán Boh zaplať“.

PAVLÍNSKY KOSTOL SV. JOZEFA:

17. Priamy prenos svätých omší na slávnosť Narodenia Pána a v nedeľu Svätej Rodiny bude z pavlínskeho kostola sv. Jozefa na YOU TUBE pavlíni.sk len v nedeľu o 9:00 h.

18. Na slávnosť Narodenia Pána a v nedeľu Svätej Rodiny budú v našej farnosti sväté omše ako v nedeľu a sviatky. V tieto dni v pavlínskom kostole sv. Jozefa bude dodatočná svätá omša o 8:00 h.

19. Dnes v nedeľu (20. decembra) bude mimoriadna zbierka na potreby pavlínskeho kostola sv. Jozefa.

20. V nedeľu 26. decembra, na sviatok Svätej Rodiny bude počas svätých omší obnovenie manželských sľubov.

21. V pavlínskom kostole sv. Jozefa bude Oltárna sviatosť vyložená každý deň od 8:30 do 9:00 h.

22. Celodenná adorácia v piatok a ani svätá omša o 16:00 h v pavlínskom kostole sv. Jozefa zatiaľ nebude.

23. V sobotu, na slávnosť Narodenia Pána (25. decembra) sa koná farská ofera.

Tieto informácie sú na nástenke, na internetovej stránke farnosti a na letáčikoch v zadnej časti kostola.

Tento obsah bol zaradený v Farske oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.