Farske oznamy 28.05.2023

1. Spoločenstvo Tulipánci pozýva všetky deti vo veku 7 až 15 rokov na Tulipánsky letný tábor, ktorý sa uskutoční 10.–16.07.2023. Viac informácií na webovej stránke spoločenstva. Prihlášky sú aj na stolíku v zadnej časti kostola.

2. 2.06.2023 (v piatok večer) sa koná Noc kostolov. Pútnické miesto Hájiček pri Trstíne Vás pozýva do tichého večera naplneného hudbou a modlitbou. Súčasťou večera budú aj rozhovory o pešom putovaní krajom sv. Františka z Assisi a filmové premietanie. Viac info na plagáte.

3. Autobusová púť pútnikov, ktorí chodievajú pešo do Čenstochovej sa uskutoční v sobotu (3. júna) od 7:30 h. Tentoraz je naplánovaná do Uherského Brodu, na Velehrad a do Kroměříža. Ak bude ešte voľné miesto, od štvrtku budú môcť sa zapísať aj iní záujemcovia.

KOSTOL BOŽSKÉHO SRDCA:

4. Dnes (v nedeľu 29. mája) o 9:00 h bude I. sväté prijímanie. Svätá omša o 10:00 h v tento deň nebude. Prvoprijímajúce deti pozývame počas nasledujúceho „Bieleho týždňa“ každý deň na svätú omšu o 18:00 h.

5. Zajtra je Svätodušný pondelok a zároveň sviatok Panny Márie, Matky Cirkvi. Sväté omše vo farskom kostole budú o 7:00 h, o 15:00 h a o 18:00 h.

6. Májové pobožnosti začíname v pracovné dni o 18:00 h a v nedeľu 10 min pred večernou svätou omšou.

7. V stredu (30. mája) sa uskutoční po večernej svätej omši v kostole organizačné stretnutie Ružencového bratstva.

8. V mesiaci jún sa budeme modliť každý deň litánie k Božskému Srdcu. V pracovné dni o 17:50 h a v nedeľu 10 min pred večernou svätou omšou.

9. Tento týždeň je prvý piatok v mesiaci. 2. júna bude aj svätá omša o 7:00 h (ráno).

PAVLÍNSKY KOSTOL SV. JOZEFA:

10. Zajtra je Svätodušný pondelok a zároveň sviatok Panny Márie, Matky Cirkvi.

11. Májové pobožnosti začíname v pracovné dni a v nedeľu po svätej omši.

Tento obsah bol zaradený v Farske oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.