Farské oznamy 11.06.2023

1. Spoločenstvo Tulipánci pozýva všetky deti vo veku 7 až 15 rokov na Tulipánsky letný tábor, ktorý sa uskutoční 10.–16.07.2023. Viac informácií na webovej stránke spoločenstva. Prihlášky sú aj na stolíku v zadnej časti kostola.
  1. Celomestská procesia k oslave Kristovo Tela a Krvi sa uskutoční dnes (v nedeľu 11. júna). o 9:30 h začne sv. omša v katedrále; po nej bude nasledovať procesia.

KOSTOL BOŽSKÉHO SRDCA:

• V utorok (13. júna) po večernej svätej omši na Tulipáne bude Fatimský sprievod.  V tento deň primičnú svätú omšu na Tulipáne odslúži o 18:00 h P. Vladimír Bartko OSPPE. Srdečne pozývame.
  • Hody v našej farnosti budú na slávnosť Božského Srdca, v piatok 16. júna. Z tejto príležitosti v našej farnosti oslávime 80 rokov nášho chrámu, 25 rokov návratu pavlínov do Trnavy a aj 25 rokov vzniku spoločenstva Tulipánci v tulipánskej farnosti.

Na oslavu sú pozvaní hostia kňazi: generál rádu pavlínov, páter Arnold Chrapkovski OSPPE, provinciál páter Rastislav Ivanecký OSPPE a kňazi, ktorí pôsobili v našej farnosti. Počas slávenia budú účinkovať zbory.  Z tejto príležitosti Generál rádu pavlínov posvätí obnovené kaplnky. Program osláv je na plagáte.

Po svätej omši bude slávnostný Eucharistický sprievod po najbližších uliciach.  Prosíme deti, aby prišli sypať kvety pred Oltárnou sviatosťou.  Po sprievode pozývame všetkých na občerstvenie do farského dvora. Kto chce, môže doniesť na oslavu koláče.

5.  Posledná svätá omša o 15:00 h bude slúžená v kostole na Tulipáne v pondelok 12. júna, potom sa k nim vrátime v polovici septembra.

PAVLÍNSKY KOSTOL SV. JOZEFA:

6.  Z dôvodu slávnosti Božského Srdca na Tulipáne svätá omša v paulínskom kostole v piatok (16. júna) o 16:00 h nebude  slúžená. Adorácia v tento deň sa ukončí o 15:00 h korunkou k Božiemu milosrdenstvu.

7.  V stredu 14. júna o 9:00 h v pavlínskom kostole sv. Jozefa primičnú svätú omšu odslúži P. Vladimír Bartko OSPPE. Srdečne pozývame.

Tento obsah bol zaradený v FARA, Farske oznamy, Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.